קרטו-ניישן

תחפושות מקרטון

ברוכים הבאים לשבט הקרטון

כשהקיץ מתקרב, החשק שלי ליצור משתנה ומקבל אופי אחר. אם בדרך כלל אני נמשכת ליצירה מוקפדת ומלוטשת, לאסתטיקה שמבוגרים נהנים ממנהכשאוגוסט בפתח כל מה שאני מצליחה לחשוב עליו הוא יצירה נהדרת עם הילדים.

Cardboard village

חיים על ארגזים

שנה שעברה התחלנו מסורת ואני מאמינה שהיא תמשך עוד הרבה שניםבקיץ הבית שלנו הופך לקרטוניה. הררי קרטונים ענקיים מכסים את הסלון, השולחן והמטבח. אבק קרטונים נח בשכבה דקה על הרצפה וסביר להניח שפה ושם תדרכו על טיפת דבק חם שהתקשתה. ובין כל אלהחדוות יצירה והמצאות משוגעות והרבה הרבה חופש. יש משהו בקרטון שמהלך בנו קסם, הסתירה הזו בין פשטות החומר ויפי התוצרים.

יצירה בקרטון

ובכן, אחרי כל ההקדמותברוכים הבאים לכפר הקרטון שלנו! אספנו רעיונות ממבחר שבטים מסורתיים מרחבי העולם, אימצנו לנו את הגרפיקה של אלה ואת הצבעוניות של אלה, ערבבנו היטב וקיבלנו את שבט הקרטון הראשון! אין לתאר את ההתלהבות שלנו, באמת.

cardboard playhouse

חברתי לחברת סופרקיט כדי להוסיף צבע לפעילות הקיץ הקרטונית שלנו ולהכיר לכם מספר מוצרים מעניינים. בחרנו כמה צבעים איכותיים של החברה האיטלקית GIOTTO, שאני אישית מאד התלהבתי מהשימוש בהם ואני מרגישה שהם ממש לא רק לילדים. מה שמיוחד בכל הצבעים הללו, הוא שהם מתאימים גם לשימוש על חומרים כהים וסופגים, כמו קרטון.

יצירה לחופש הגדול

בפעילות הזו השתמשנו בצבעי מים של GIOTTO, שמגיעים במארזים בגדלים שונים (12, 24 או 36 טבליות צבע, פלוס מכחול) וחלקם מגיע במארז חמוד עם ידית שמצא חן בעיני ובעיני הילדים. צבעי המים הם על בסיס גואש מרוכז ובעלי גימור גירימשהו, שבלט יפה על גבי הקרטון אחרי הייבוש. את גרסת המיני אנחנו מתכננים לקחת איתנו לחופשה הבאה. הוספנו על צבעי המים פרטים עם טושי דקור, גם הם של GIOTTO, טושים מגניבים שאפשר לצייר איתם על המון סוגים של משטחים והצבע מופיע בוהק וחי.

giotto acquarelli

יצירה עם ילדים

אז מה אתם אומרים, רוצים להצטרף לשבט שלנו? גם שאריות קרטון מספיקות כדי ליצור מסיכה. אבל אם אתם הולכים על גדול, כמונו, זה פשוט מאדכל מה שצריך זה להגיד ברשתות החברתיות: ״הי, למי יש ארגזים חלקים ונקיים?״ ואני מבטיחה לכם שתוך יומיים לא תוכלו לזוז בבית מרוב קרטונים 🙂 עכשיו תוכלו להכין מסיכות משגעות כאלה ולצאת איתנו לריקוד סביב מדורה מקרטון!cardboard games

אז מה צריך:

– קרטונים נקיים וחלקים מהדפס (של איקאה הכי שווים! חלקים בשני הצדדים)

– סכין חיתוך, סרגל מתכת ומשטח חיתוך

– דבק פלסטי או דבק סיליקון

– צבעי מים GIOTTO ACQUERELLI

– טושים GIOTTO DECOR MATERIALS

– אפשר גם: שבלונות לחיתוך עיגולים, כמו כוסות וצלחות

הכנה מראש

** חשוב! לפני שמתחילים, בייחוד אם מדובר על יצירה עם ילדים: ההכנה היא קריטית לטובת ההנאה של כולם. חיתוך קרטון יכול לקחת זמן, החיתוך עם הסכין מסוכן לילדים וגם תופס מקום. אם לא מתכוננים מראש, הילדים עשויים למצוא את עצמם ממתינים הרבה ואם אלו הילדים שלייאבדו עניין. **

יצירה בקרטון

מתחילים עם חיתוך הבסיס של המסיכות. הקפידו להשתמש בלהב חד ו״טרי״ בסכין החיתוך והיעזרו בסרגל מתכת ובמשטח חיתוך. איזה צורות לחתוך? הכל הולךמלבנים, משולשים, עיגוליםמה שמתחשק ובאיזה גודל שרוצים.  אני הקפדתי על מסיכות בצורה סימטרית ולא אמורפית, כדי לעודד יצירה סימטרית שמאתגרת קצת את הילדים, מוסיפה עניין ונראית אותנטית יותר (ואנחנו, הלא, שבט אותנטי להפליא).

cardboard craft

אחר כך חתכתי חתיכות קטנות של קרטון בשביל תווי הפנים של המסיכה. הכלל הוא פשוט: תכינו הרבה מאותו סוג. למשלהרבה מעוייני קרטון זהים בגודלם, הרבה עיגולים זהים בגודלם וכו׳. לא צריך המון מגוון, מספיקה חזרתיות כדי ליצור דפוסים שונים ולאפשר יצירה סימטרית. כבר בשלב הזה היינו משולהבים לאללה, הקרטון הזה! יש בו קסם.

הדרכה ליצירה

יאללה ליצור!

מכאן הנחתי לילדים להדביק כרצונם. הראיתי להם תמונות ואיורים של מסיכות מסורתיות מאפריקה, מאמריקה הילידית ומדרום אמריקה, מיפן ומהפולינזים. בכולן שולטת הסימטריה והן מרובות פרטים ומימד.summer craft for kids

דן השתמש גם במספריים כדי לשנות לפי הצורך צורות קטנות, לחצות עיגולים וכד׳.

אמנות עם ילדים

התוצרים של היצירה הזו הפעימו אותי. לא יכולתי להתאפק והכנתי גם אני כמה מסיכות, זה היה ממש כיף לפשפש בקערה מלאה בצורות ולסדר אותן כמו פסיפס על פני הבסיס.

cardboard craft masks

צביעה

אחרי שהדבק התייבש, הגיע הזמן לצבוע! אחרי ניסיון או שניים החלטנו לצבוע רק כמה משכבות הקרטון ולא לכסות את כל המסיכה בצבע, כדי להבטיח שהפרטים הקטנים לא ילכו לאיבוד.

יצירה עם ילדים בחופשcraft ideas for kids

לילי, שלא כל כך אוהבת לצייר בדרך כלל, מאד נהנתה מהצביעה של הצורות במימדים השונים ולא הפסיקה להגיד: ״אני ציירת ממש מעולה!״

יצירה בקרטון

creative indoor activitiesכשהצבע יבש, אפשר להדגיש את הפרטים בעזרת טושי דקור. זה ממש ״הקפיץ״ את הצורות והוסיף עוד מימד מעניין למסיכות.

יצירה בקרטון

מסיכה מקרטון

ומכאןכבר לא יכולתי לעצור. חרוזי קרטון ואביזרי קרטון, נוצות, גרזנים ותכשיטים. לא. יכולה. לעצור! זה מה שקורה כשאני ממש נהנית

תחפושות מקרטון

cardboard accessoriesצעצועים מקרטון

ליין המוצרים המלא של GIOTTO כולל גם טושים מסוגים שונים, עפרונות צבעוניים, צבעי שעווה ופסטל ועוד מוצרים איכותיים מאד (כולם תוצרת איטליה) ואני ממליצה להשיג ולהתנסות בהם דווקא עכשיו, לקראת פתיחת שנת הלימודים. את הצבעים של GIOTTO ניתן למצוא בחנויות היצירה המובחרות בארץ, אם תרצו לקבל את רשימת החנויות המחזיקות במוצרים ניתן לפנות לחברת סופרקיט במייל marketing@superkit.co.il או דרך עמוד הפייסבוק של החברה.

שמחה כל כך לשתף אתכם כאן בהרפתקאות שלנו, זה נותן לכל השמחה הזו מקום להדהד בו 🙂 לסיום, הנה הצצה ליום הצילומים המצחיק שלנו:

גם אתם משחקים בקרטונים בקיץ? אם כן – אשמח לראות!

שתהיה חופשה נעימה, יצירתית ובטוחה,

שירה

 

Share the Post:

Related Posts

טאי דאי מפתיע

צביעת בדים בצבעי FABRIC CREATIONS כולם מכינים עכשיו טאי דאי! השילוב של הטרנד הלוהט עם הימים הארוכים בבית, הוא רקע

Read More