כוכבים בעיניים

עששית בעבודת יד

עששית כוכב משגעת

כשפנו אלי ממגזין הפנאי האמריקאי Thanksgiving&co, ידעתי שאאלץ להתמקד בהדרכות הסובבות סביב החגים האמריקאיים והנוצריים. איך לאמר, פחות רלוונטי לעשייה שלי כאן (כתבתי על כך בהרחבה בפוסט הקודם, אפשר לקרוא על השת״פ בלינק הזה). לשמחתי הרבה ניתן לי חופש יצירתי מלא ואני יכולה להציע כל מה שמתחשק לי להכין ולהתנסות בו. ככה נולדו גופי התאורה הכיפיים הללו.

ההדרכה נוצרה לרגל יום העצמאות האמריקאי, יום של מפגש בחוץ, של זיקוקים, ארוחות ברביקיו עם חברים ופיקניק משפחתי. אז מה יותר מתאים מעששית דקורטיבית, מגניבה, שיכולה לעטר ולהאיר את שולחן האירוח בערב חגיגי כזה? כדי להמנע מהצבעוניות הסימבולית וה-הו-כה אמריקאית של הדגל, בחרתי להתמקד רק בכוכבים כסמל מייצג. הכוכבים הם של כולנו וממש לא ״אמריקאיים״ או ״4 ביולי-יים״ באופן בלעדי, כך שכולנו יכולים להינות מהם, כל השנה.

אפשר להכין את העששיות המקסימות הללו בכל גודל שרוצים! אני מספקת כאן קובץ מוקטן, המתאים להדפסה בייתית. אבל הגדלה לכל גודל אפשרית אם נעזרים במכון העתקות או בית דפוס, או שגוזרים או מדביקים זה לזה מספר דפים.

DIY lanterns

האמת היא, שאפשר ליישם את הרעיון על כל צורה – מלבנים פשוטים במספר גדלים, מונחים כמרכזי שולחן באירוע יהיו לא פחות מהורסים. אז תנו לדימיון לרוץ ואמצו את הרעיון כראות עיניכם.

כלים וחומרים וכל מה שצריך

– גיליון מפל שקוף-חלבי (פוליפרופילן)

– רצועות עץ בלזה ברוחב 10 ס״מ ובעובי 3 מ״מ

– מספריים

– סכין יפני או סקלפל (״סכין מנתחים״)

– סרגל מתכת

– דבק סיליקון, דבק ג׳ל או כל דבק שקוף וחזק המתייבש במהירות

– שרשרת נורות מכל סוג שהוא, המופעלת עם בטריות

– סלוטייפ חזק

– משטח חיתוך (מומלץ)

יצירה לחג

יצירת גזרה

ראשית, בוחרים את הצורה שנרצה להעניק לעששית שלנו. בגלל נושא הפוסט שפורסם לראשונה במגזין לכבוד ה-4 ביולי, הכנתי כוכבים הישר מהדגל הכחול-אדום-לבן. אבל אפשר לבחור בכל צורה גיאומטרית בעלת צלעות ישרות ולא מעוגלות (פוליגון). אם לא רוצים להסתבך- גם ריבועים או מלבנים יעבדו מצויין.

אפשר להוריד את צורת הכוכב בהקלקה כאן, או לחפש צורה להורדה ברשת. הדפיסו את הכוכב (או הצורה הנבחרת) על נייר וגזרו אותו. הניחו את הכוכב הגזור על גבי המפל.

קישוט לשולחן

בעזרת עפרון, עברו על קווי המתאר של הגזרה וסמנו על גבי המפל את צורת הכוכב. חזרו על הפעולה ושרטטו כוכב נוסף.

יצירה לחופש

חתכו את שני הכוכבים ששרטטתם בעזרת סכין חדה וסרגל מתכת. אני תמיד ממליצה להשתמש במשטח חיתוך ״מתרפא מעצמו״ שיקל מאד על העבודה. הניחו כוכב אחד בצד, נזדקק לו רק בסוף התהליך.

בניית העששית

בלזה (בעברית: אוכרומה צריפית! באמת) זה סוג של עץ, קל משקל ורך מאד. ניתן להשיג אותו בחנויות יצירה ובחנויות המתמחות בבניית דגמים וטיסנים. הבלזה מגיעה בחתך ריבועי, מעוגל או בפלטות צרות וארוכות, ברוחב של כ-10 ס״מ ובעוביים שונים. אני השתמשתי בהדרכה בעובי 3 מ״מ מחשש שאם אשתמש בפחות מזה החומר יהיה שביר ועדין מדי לעששית. ניתן כמובן לבחור בבלזה עבה יותר אם זה מה שיש בנמצא.

מניחים רצועת בלזה בצמוד לאחת מצלעות הכוכב ומסמנים את אורכה עם עפרון (אפשר גם למדוד בסרגל, זו הגרסה לעצלנים).

DIY kids room decor

עכשיו חתכו את הבלזה בקו הסימון, בניצב לצלע הארוכה של הבלזה, לקבלת מלבן. אני השתמשתי בגריד של משטח החיתוך שלי כדי לחתוך בקלות ובמהירות קווים ניצבים מושלמים. חוזרים על הפעולה עד שיש לנו עשר צלעות מבלזה.

עיצוב חדר תינוק

מורחים דבק על שתי צלעות של הכוכב (״זרוע״ אחת).

DIY creative lighting

בוחרים שני מלבני בלזה מהמלבנים שחתכנו. מורחים דבק על צלע קצרה של מלבן בלזה אחד (הצד הזה יונח בכיוון הקודקוד של זרוע הכוכב).

איך מכינים מנורה לבד

מדביקים את שני המלבנים על זרוע הכוכב ומצמידים אותם בקודקוד זה לזה.עיצוב חתונה DIY

ממשיכים באותו אופן לבנות את כל זרועות הכוכב. DIY lights

טא דאאא! קיבלנו כוכב תלת מימדי עם ״חלון״ שקוף למחצה.

איך מכינים אהיל

התקנת הנורות

הגיע הזמן להוסיף קצת אור! מכניסים את שרשרת הנורות לתוך הכוכב. אפשר להניח אותה בצורה חופשית בתחתית הכוכב, או להשקיע ולפזר את הנורות בכל חלל העששית. אני השתמשתי בסלוטייפ שקוף וחזק והדבקתי את שרשרת הנורות לדופן הבלזה, לקבלת פיזור אחיד של אור. לא בטוחים איך כדאי להתקדם? הדליקו את האור בשרשרת הנורות שלכם, הביטו בכל צעד דרך ה״חלון״ מהמפל וראו היכן חסרה נקודה של אור.

שרשרת נורות

לבסוף מניחים את היחידה עם מתג ההפעלה והבטריות בתחתית הכוכב. מורחים דבק על שפת הבלזה סביב סביב. חשוב! השאירו זרוע אחת של הכוכב ללא דבק.
DIY star decorations

לוקחים את כוכב המפל השני שחתכנו ומדביקים לסגירה.

אהיל לחדר בעבודת ידזוכרים את הזרוע שלא מרחנו עליה דבק? היא תישאר פתוחה כדי שנוכל להרים בעדינות את המפל, להכניס את היד ולהדליק או לכבות את מתג ההפעלה.עיצוב חדרי ילדים DIY

והנה לכם – עששית מדליקה (כן, כן, משחק מילים… תופס?). אפשר להשתמש בה להפוך שולחן חגיגי למגה-חגיגי, להאיר איתה פינות בדשא לאירוח בלתי מחייב של חברים בשעות הערב, להכין אותה בצורה של ספרה לשולחן המתוקים ביום הולדת… ככל שאני חושבת על זה יש לי עוד רעיונות 🙂 תנו לדימיון שלכם לפרוח.

4th of July decorations

ואולי פשוט להכין כזו עששית מתוקה ולהניח על מדף בחדר הילדים?star lantern DIYאני מקווה שקיבלתם רעיונות והשראה וחשק ליצור! ואם הכנתם – שתפו אותי כמובן, זה מרגש אותי מאד לראות תוצרים שהוכנו בעקבות פוסטים.

שיהיה המשך שבוע מנצנץ!

שירה

Share the Post:

Related Posts

טאי דאי מפתיע

צביעת בדים בצבעי FABRIC CREATIONS כולם מכינים עכשיו טאי דאי! השילוב של הטרנד הלוהט עם הימים הארוכים בבית, הוא רקע

Read More